Title of a News Article

Sağlık Müdürlüğü rakamları açıkladı

Sağlık Müdürlüğü rakamları açıkladı
banner206

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı Evde Bakım Ekibi 2021 yılında "9300" hastaya hizmet verdi.

Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Öğr. Üys. Faruk Günak Başkanlığında İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda Evde Sağlık Hizmetleri koordinasyon merkezi sorumluları ve sahada sağlık hizmetlerini yürüten tüm personeller ile bir toplantı gerçekleştirildi.

Yapılan toplantıda Evde Sağlık Hizmetlerinin rutin hizmet süreci ve Covid-19 pandemisine bağlı olarak yürütülen iş ve işlemlerin kapsamı, evlerinde sağlık hizmeti gören hastaların tedavi süreçleri, Evde Sağlık Hizmetlerinin ulaşımında yaşanabilecek problemlerin tespiti ve direkt sahada görev yapan personellerin tavsiyesi ve görüşleri alınarak çözüm önerileri tartışıldı.

Toplantı sonunda açıklamalarda bulunan Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Yard. Uzm. Dr. Melis Kurt şunları söyledi;

"Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde 13 Devlet Hastanesi, 3 tane Diş Hastanesi olmak üzere evde sağlık hizmetlerimiz devam etmektedir. Bu noktada çalışmalarımızı sürdürürken, hedefimiz tüm hastalarımıza ulaşabilmek bunların ihtiyaçlarını evde sağlık hizmetleri olarak sunabilmektir. İlimizde hastaneye gelemeyen genel durumu bozuk olan yatalak olan hastalarımız bizim için ön planda ziyaret kapsamında değerlendirilmektedir. Evde sağlık hizmeti olarak 2021 yılında “9300” hastaya hizmet verildi. Bu hastalarımızın birebir evine gidi hasta ziyaretleri gerçekleştirmekte ve hastaların ihtiyaçları, ilaç talepleri, reçete talepleri, pek çok anlamda kendilerine yerinde tedavi hizmeti sunulmaktadır. Bugünkü toplantımızda evde sağlık hizmetleri değerlendirme üzere tüm ekiplerimizle buluştuk. Sahadaki tüm personellerimiz, ilçedeki sağlık hizmetleri, merkez koordinasyon ekibimiz ile birlikte istişare toplantısında bulunarak evde sağlık hizmetlerimizi daha iyiye nasıl götürebiliriz birlikte istişare ettik. Arkadaşlarımızla işleyişimizde ortaya çıkan aksaklıklarımızı vatandaşlarımızla olan diyalogları konusunda onları daha iyi bir şekilde hizmet alabilmeleri sağlamak amaçlı görüşlerimizi bildirdik.2022 yılı hedeflerimizi belirledik. En iyi şekilde sağlık hizmetlerimizi devam ettirip daha iyiye çıkarabilmek amaçlı bir sonraki planlarımızı ve toplantılarımızı planladık. Tüm emeği geçen ekip arkadaşlarımıza, sahada çalışan arkadaşlarımıza sizlerin nezdinde çok teşekkür ederek çalışmalarında başarıların devamını diliyorum."

Resim önizlemesi

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2022, 13:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195