Title of a News Article

Sorumlu hekim faaliyetleri anlattı

Sorumlu hekim faaliyetleri anlattı
banner206

Şanlıurfa'da bulunan Çocuk ve Ergen Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi (ÇEMATEM), 20 Yatak Rehabilitasyon,12 Yatak Arındırma ve 4 Yatak Detoksifokasyon yatağı olmak üzere toplam 36 yatak olarak faaliyet vermeye devam ediyor.

ÇEMATEM 01.12.2021 tarihinden bu yana, 18 yaş altı hastalara poliklinik hizmeti vermekteydi. Bugünden itibaren ise yatarak tedavi hizmeti başladığı bildirildi.

Resim önizlemesi

ÇEMATEM sorumlu hekimi Uzm. Dr. Gökçe Yağmur Efendi, konuyla ilgili açıklama da bulunarak şunları söyledi;

"Çematem çocuk ve ergenlerin madde bağımlılık tedavisinin gerçekleştirildiği bir merkezdir. Bugün itibariyle merkezimizin yataklı ünitesi hizmete girmiş bulunmaktadır. Çocuk Ergen Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezimizin hizmete girmesiyle birlikte artık Şanlıurfalı gençlerin madde ile alakalı bağımlılık tedavisi görmek için il dışına çıkması gerekmiyor. Merkezimize her türden madde kullanımı olan çocuk ve ergenlerin tedavisini yatarak ve Ayaktan tedavi olarak gerçekleştiriyoruz. Merkezimize başvuran hastalar değerlendirdikten sonra hem aile görüşmelerimiz hem bireysel terapi programlarımız hem de ilaç tedavilerinin takip edildiği farklı polikliniklerimize yönlendirerek tedavilerine başlıyoruz. 18 yaşa kadar madde kullanımı şüphesi ya da kullanım bozukluğu olan tüm hastaların değerlendirilebildiği bir merkeze sahibiz. Eğer çocuğunuzla ilgili bir madde kullanım şüpheniz varsa ya da bu konuda bir tedavi alması gerektiğini düşünüyorsanız çocuğunuzla mesai saatleri içerisinde merkezimize randevusuz bir şekilde gelip başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü olarak Bağımlılıkla mücadele çalışmaları hiç durmadan devam etmektedir. Bu kapsamda okullarda, camilerde, kuran kurslarında, yaz okullarında ve ev ziyaretlerinde Bağımlılık konusunda eğitimler vermekteyiz. Ayrıca Madde bağımlılığı hakkında farkındalık kazandırılması amacıyla Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü olarak çalıştaylar düzenleyerek alkol, tütün, uyuşturucu ve davranışsal bağımlılıklarının önüne geçilmesini hedeflemekteyiz” dedi.

Resim önizlemesi

Resim önizlemesi

Resim önizlemesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142