Urfa'da paletli ambulans var mı yok mu?

Urfa'da paletli ambulans var mı yok mu?
banner206
banner279

Şanlıurfa'da, son bir haftadır yaşanan kar yağışı nedeniyle kırsal mahallelerde yaşanan sağlık-ulaşım sıkıntısıyla ilgili İl Sağlık Müdürlüğünden flaş açıklama yapıldı.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde bağlı paletli ambulans var mı yok mu soruları yanıt buldu. Bazı yayın organlarında paletli ambulans nerede gibi başlıklı haberlere cevap olarak açıklama yapan İl Sağlık Müdürlüğü konuya açıklık getirdi.

Zorlu ve çetin bir kışın geçtiği Şanlıurfa'da, paletli ambulanslara fazlasıyla ihtiyaç duyulmaya başlandı. Özellikle de kırsal mahallelerle ihtiyaç duyulan bu araçlardan kaç tane var, kaçı görevde?

Konuyla ilgili olarak Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; 

"Bugün (24.01.2022) bazı basın yayın organlarında yayınlanan  “Paletli Ambulans Nerede? Şanlıurfa’nın Siverek İlçesinde özellikle kış mevsiminde hastalara daha hızlı müdahale edilmesi için tahsis edilen paletli ambulanstan eser yok” başlıklı haberle ilgili olarak, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. İlimizde 3 adet paletli 4x4 ambulans bulunmaktadır. Ambulanslardan 1 tane Siverek, 1 tane Viranşehir ve 1 tane Şanlıurfa merkezde bulunmaktadır. Bahse konu yoğun kar yağışının yaşandığı Siverek ilçemizde paletli ambulans aktif olarak hasta nakli yapmaktadır. Kar yağışı ile birlikte Siverek ‘in birçok mahallesinde hastalar paletli ambulanslar ile mahallelerinden alınıp kara ambulansı ile hastanelere sevki sağlanmıştır. Bugün Siverek ilçesi Gürakar Mahallesinde Paletli Ambulans ile hasta nakli gerçekleşmiştir. Yine bugün saat 20:00 itibari ile Siverek Akyurt mahallesinden Böbrek nakli olup yüksek tansiyon rahatsızlığı olan hasta paletli ambulans ile Siverek Devlet Hastanesine getirilmiştir. Sonuç olarak paletli ambulanslarımız aktif olarak bölgede faaliyet göstermektedir."

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2022, 09:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142