Yaklaşık 2 yıl önce göreve başlayan İşkur İl Müdürü Kaya İlhan Çetinkaya, başarılı bir sürecin ardından görevini devretti.

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, aralarında Şanlıurfa'nın da bulunduğu çok sayıda ilin İşkur müdürünü değiştirdi. 

  Yaklaşık 2 yıl önce yaşanan yolsuzluk iddiaları sonrası Şanlıurfa’ya müfettişler gönderildi. Müfettişlerin incelemesi sonrası bazı çalışanlar hakkında soruşturma açıldı. Soruşturmanın devam ettiği dönemde görevden alınan İşkur İl Müdürünün yerine Kaya İlhan Çetinkaya getirildi. Yaklaşık 2 yıl boyunca bu görevi başarılı bir şekilde yürüten, yetkilerini ihtiyaç sahiplerine iş imkanı sunma yönünde kullanan Çetinkaya, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın değiştirme kararı aldığı müdürler listesinde yer aldı. 

Erdoğan'ın 15 temmuz mesajı net oldu... Erdoğan'ın 15 temmuz mesajı net oldu...

  Kaya İlhan Çetinkaya, 1986 yılında Adıyaman’ın Kahta ilçesinde doğdu. Lisans eğitimini Akdeniz Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Siyasal Bilimi alanında tamamladı. Meslek hayatına PTT Genel Müdürlüğünde başladı. Sosyal Güvenlik Kurumu merkez birimlerinde görev aldıktan sonra Şanlıurfa Çalışma ve İş Kurumuna İl Müdürü olarak asaleten atanan ve 28.04.2022 tarihinde göreve başlayan Çetinkaya, evli ve bir çocuk babasıdır.