Title of a News Article

Başkan Ekinci'den 15 Temmuz mesajı

Başkan Ekinci'den 15 Temmuz mesajı
banner206

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, 15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 

Başkan Ekinci, 15 Temmuz 2016’nın ülkemize, milletimize ve demokrasimize alçakça kasteden hainlerin darbe girişimine maruz kaldığımız ve asla unutmayacağımız karanlık bir gece olduğunu anımsattı.

15 Temmuz’un insanlık tarihine altın harflerle yazılmış büyük bir demokrasi mücadelesi olduğunu belirten Ekinci, o karanlık gecede milletimizin hür ve bağımsız yaşama iradesine, birlik ve beraberliğimize kasteden hainlerin, milletimizin azim ve kararlılığı karşısında hüsrana uğradığını söyledi. 

Hain darbe girişiminin üzerinden 6 yıl geçmesine rağmen Türk milletinin o gece sergilediği destansı kahramanlığın asla unutulmayacağını söyleyen Başkan Ekinci, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, milli birlik ve beraberliğimizin kuruluş ruhuyla yeniden inşa edildiği kutlu bir zafer günüdür. Şer güçlerin desteğini alan hain FETÖ terör örgütü mensuplarının darbe girişimini milletimizin kahramanlığı, devletimizin gücü ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde bertaraf ettik. 6 yıl önce Millet olarak yaşadığımız bu hain darbe girişimini, gelecek nesillerin ve dünyanın asla unutmaması için elimizden geleni yapacağız. Bu vesileyle, milletimizin ve Viranşehirli hemşerilerimin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutluyorum. Bu uğurda canlarını ortaya koyan tüm şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize de sağlık ve mutluluklar diliyorum” ifadelerini kullandı. 

Ekinci, mesajının sonunda Viranşehirli hemşerilerini yarın saat: 20.00’da Viranşehir Kaymakamlığı tören alanında düzenlenecek “15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü” etkinliklerine beklediğini kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142