Viranşehir'de gençlere yönelik konferans düzenlendi

Viranşehir'de gençlere yönelik konferans düzenlendi
banner206

Viranşehir ÖNDER İmam Hatipliler Derneği ve Viranşehir Belediyesi ortak organizasyonuyla düzenlenen "Gençliğin yetişmesinde Eğitimcinin misyonu"adlı Konferans Şair- Yazar Prof. Dr. Nurullah Genç ile konferans gerçekleştirildi.
 

Muhteşem sunumu ve yaşanmış hayat hikâyelerinden örnekler veren Ünlü Yazar, başta aile olmak üzere öğretmenlerin gençlere sahip çıkması gerektiğini vurguladı. Yazar Nurullah Genç, “Ben bütün hayatım boyunca hep bir hayal peşinde koştum. Bugün geldiğim noktaya hep kurduğum hayal üzerine geldim. Eğer bir başarıdan söz etmek, bir başarıyı yakalamak istiyorsak, mutlaka bir hayalimiz olmalı” dedi.
Viranşehir Kültür Merkezi’ndeki programa Viranşehir ilçe kaymakamı Önder Çengel, Viranşehir belediye başkanı Salih Ekinci, Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yağan, İmam hatipliler Derneği Başkanı İbrahim Turgut, Ak parti Viranşehir ak parti ilçe Başkanı Ali Tekin ile Öğretmenler ve öğrencileri katıldı. Yazar Nurullah Genç, gençlerin geçmişle bağını koparmaması gerektiğine vurgu yaptı.

 

TARİHİN ÖNEMİ
 

Genç, “Çocuklarımıza iyi bir eğitimi vermenin yanı sıra geçmişini, tarihini ve kültürünü de vermek, öğretmek zorundayız. Çocuk geçmişini bilecek ki geleceğe ona göre yön verecek. Başarılı olmak için elbette çalışmak şart ama onun yanı sıra planlı ve programlı hareket etmek, hayatımızı bir düzen üzerine kurmakta gerekli. Günlük yaşantımızı bir plan dahilinde yaşadığımız sürece hem ne yapacağımızı biliriz hem de zamanımızı boşa harcamamış oluruz. Hani derler ya vakit nakittir. Zaman çok kıymetlidir ve boşa geçmemesi gerekir” diye konuştu.
 

BAŞARI İÇİN HAYALİNİZ OLMALI
 

Başarı için hayal kurmanın önemine de değinen Hayrullah Genç, “Ben bütün hayatım boyunca hep bir hayal peşinde koştum. Bugün geldiğim noktaya hep kurduğum hayal üzerine geldim. Eğer bir başarıdan söz etmek, bir başarıyı yakalamak istiyorsak, mutlaka bir hayalimiz olmalı. Bir çocuk daha küçük yaşta hayal kurarsa ve hayatını da o hayali gerçekleştirmek üzere yaşarsa elbette başarılı olur. Her ne kadar yolumuza engeller çıksa da mutlaka hayalimizden vazgeçmeden yolumuza devam edeceğiz. Bu millet 1071’de kurduğu hayal ile dünyaya hükmetti. Ama ne zaman ki hayalinden vazgeçti, işte o zaman kaybetti. Osmanlı’nın yıkılmasının sebebi de hayalinden vazgeçmiş olmasıdır” ifadelerini kullandı. 
Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci "Pandemi sürecinden önce başlattığımız ve yoğun ilgi gören konferanslar serimize yeni dönemde de devam ediyoruz. Bu dönemin ilk programında birçok unutulmaz şiire ve kitaba imza atan Prof. Dr. Nurullah Genç’i ağırladık bu organizede emeği geçen herkese teşekkür ederim dedi.

Programın sonunda Viranşehir belediye başkanı Salih Ekinci, Şair-Yazar Prof. Dr. Nurullah Genç’e teşekkür ederek hediye takdim etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142