Viranşehir’de husumetli aileler barıştırıldı

Viranşehir’de husumetli aileler barıştırıldı
banner206
banner279

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde geçtiğimiz günlerde 1 kişinin hayatını kaybettiği olayın ardından iki aile arasında başlayan husumet, Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci ve ilçenin ileri gelen isimlerinin devreye girmesiyle barışla sonuçlandı.

Viranşehir ilçesine bağlı Yeşilalıç Mahallesi'nde yaklaşık 25 gün önce akraba olan iki aile arasında çıkan kavgada bir kişi hayatını kaybetti. Olayın ardından Tuğuç ve Altay aileleri arasında başlayan husumet, Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci ve Viranşehir’in önde gelen isimlerinin devreye girmesi ile kan davasına dönüşmeden barışla sonuçlandı.

Viranşehir Kültür Merkezi'nde düzenlenen barış programına Viranşehir İlçe Kaymakamı Önder Çengel, Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, İlçe Müftüsü Mahmut Kaya, siyasi parti temsilcileri, Viranşehir’in önde gelen kanaat önderleri ve iki ailenin yakınları ile çok sayıda kişi katıldı.

Aralarında husumet bulunan iki ailenin fertleri, tekbirler eşliğinde Kuran-ı Kerim’in altından geçerek barıştı.

Viranşehir Kaymakamı Çengel, bu barışa katkısı olan başta Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci olmak üzere tüm herkese teşekkür etti.

Viranşehir Belediye Başkanı Ekinci de, yaptığı konuşmada, birlik ve beraberliğe vurgu yaparak, barışta etkisi olan kanaat önderleri Heci Batur ,Mehmet Çınarcı ,ve Halil Öden ile barış için girişimleri sonuçsuz bırakmayan iki aileye de teşekkür etti. Barış sağlanmasından dolayı mutlu olduklarını vurgulayan Ekinci, "İnşallah her günümüz böyle olur. İlçe kaymakamımız Sayın Önder Çengel Bey, AK Parti ilçe Başkanımız Sayın Ali Tekin Bey ve buraya gelen herkesten Allah razı olsun" dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2022, 18:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142