Viranşehir Belediyesi’nin, Ramazan ayının manevi iklimini Viranşehirlilere yaşatabilmek amacı ile düzenlediği geleneksel Ramazan etkinlikleri başladı.
Deprem bölgesi Adıyaman’da startı verilen etkinlikler, Viranşehir’de düzenlenen İlahi Konserle devam etti. Programa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.  
Viranşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi Şehit Ömer Halisdemir Konferans salonunda sahneye çıkan İlahi sanatçı Ferhat Oğuz Korç, seslendirdiği birbirinden güzel ilahi dinletisi ile Viranşehirlilere huzurlu bir akşam yaşattı. 


Kur'an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan programının konuğu olan sanatçı Ferhat Oğuz Korç, semazen gösterisi eşliğinde sahneye çıktı. 
İlahilerle vatandaşları adeta huzurlu bir yolculuğa çıkaran Ferhat Oğuz Korç, dinleyenleri mest etti. Birbirinden güzel eserleri seslendiren sanatçı ayakta alkışlandı.
Viranşehir’de düzenlenen konserde vatandaşlar, manevi havanın etkisiyle farklı bir gece yaşadı.


Konser sonrası duygularını dile getiren izleyiciler, bu tür kültürel etkinliklerin devam etmesi dileğinde bulunarak, kendilerine bu manevi geceyi yaşatan Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci’ye teşekkür ettiler.
Viranşehir Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikler, Ramazan ayı boyunca Deprem bölgesi Adıyaman ve Viranşehir Merkezde devam edeceği kaydedildi.