Mülteci kampındaki gazeteciler için basın evi kuruldu

 Mülteci kampındaki gazeteciler için basın evi kuruldu
banner206

Suriye’nin Kobane şehrindeki IŞİD saldırıları nedeniyle Türkiye’ye sığınan 5 bin Suriyelinin barındığı Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Çadırkenti’nde (YİBO) kamp kuran basın mensupları için Basın Evi kuruldu.

IŞİD’in Kobane saldırılarını artırması nedeniyle Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde yoğun göç trafiği yaşanıyor. Binlerce Suriyeli zor şartlar altında Suruç üzerinden Türkiye’nin çeşitli illerine sığınırken, IŞİD’e karşı savaşmak isteyenler de Suriye tarafına geçiyor. Suruç şehir merkezi ve kamplarda binlerce Suriyeli yaşam mücadelesi verirken, bölge; ulusal ve uluslararası basın mensuplarının da ilgi odağı oldu. Zor şartlar altında çalışan basın mensuplar, malzemeleriyle birlikte sınırda ve kamplarda saatlerce nöbet tutuyor.

Basın mensuplarının görevini sağlıklı bir şekilde icra etmesi amacıyla Vali İzzettin Küçük talimatıyla, YİBO Çadırkenti’nde, içerisinde yatak, internet bağlantısı, bilgisayar, tuvalet ve duşun da bulunduğu tam teçhizatlı basın evi kurdu. Basın evi, 24 saat boyunca basın mensuplarına hizmet veriyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2014, 11:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142