Liyakat; bir kimsenin verilen görevi tam anlamı ile başarabileceği ve görev alanı dahilinde uygunluğunu ve yetkinliğini ifade etmektedir.

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi; bölge turizmine örnek olacak bir hareket ile turizm alanında kendisini geliştirmiş, ispat etmiş, turizme gönül vermiş, likayat esası ile önemli bir atama gerçekleştirerek, Turizm daire başkanlığına Dr. Merve Ofluoğlunu atamıştır.

 

Bu atama ile sadece Şanlıurfa değil bütün Güneydoğu Anadolu bölgesi içinde önemli bir atama olduğunu ifade etmek gerekir. Şayet hali hazırda Harran üniversitesi turizm fakültesinde Dr. ünvânı ile turizm alanında araştırmalar gerçekleştiren ve öğrenciler yetiştiren bir eğitim neferidir.

 

Aynı zaman da Güneydoğu Anadolu bölgesi, bölgesel turist rehberleri odası (Şuro) başkanlığını yürütmektedir.

Bugün sadece Şanlıurfa değil tamamen bütün güneydoğuya hakim bir konuma sahip olması, turizm alanında yapılması gerekli çalışmalara, problemlerin varlığından haberdardır. oldukça önemli bilgiye ve donanıma sahip ve her şeyi ile mükemmel yürütebilecek potansiyelde bir turizm paydaşı olarak önemli bir atama olduğu düşünülmektedir.

 

Bir turist rehberi olarak, Güneydoğu Anadolu bölgesinde nelerin eksik olduğu nelerin gerekli değişimler içerisine girmesi gerektiğini iyi bilen bir turizm paydaşının bu önemli makama getirilmesi turizm camiasında mutluluk ile karşılandı.

 

Daha fazla turist çekme ve yerli yabancı turistlerin seyahat motivasyonlarının artması için önemli akademik araştırmaların yansımalarını artık umarım sahada görmenin zamanı geldi.

 

Güneydoğu Anadolu bölgesi için bu denli önemli atama için şimdiden Hayırlı olsun dileklerimizi iletiyoruz. Diğer illere de birer örnek teşkil etmesi açısından önemli Görüyoruz.

 

Umarım çalışmaları ağır işleyen bürokrasiye takılmadan istenilen düzeyde kendisinden istifade edinilir.

 

Dr.Merve OFLUOLU kimdir?

 

1986 yılında Trabzon’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Trabzon’da tamamladı. 2009 yılında Balıkesir Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, “Turist Rehberliği” Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini Harran Üniversitesi’nde tamamlayan Ofluoğlu, doktora eğitimini İstanbul Üniversitesi, Turizm İşletmeciliği Ana Bilim Dalı’nda tamamladı. Profesyonel Turist Rehberi olarak sektör tecrübesine sahiptir. 2022 yılı itibariyle, Şanlıurfa Bölgesel Turist Rehberleri Odası (ŞURO) Yönetim Kurulu Başkanı seçilmiştir. 2010 yılından beri Harran Üniversitesi’nde görev yapmaktadır.

 

Profesyonel Turist Rehberi

İbrahim ŞAHİN