Urfa Valiliğinden flaş açıklama! Soruşturma başlatıldı

Urfa Valiliğinden flaş açıklama! Soruşturma başlatıldı
banner206

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Tarım Bakanlığı TMO genel müdürlüğü depolarında stokta bulunan binlerce ton patates ve soğan dağıtılmaya devam ederken, bugün Eyyübiye ilçesinde yaşanan izdiham görüntüleri ile ilgili Şanlıurfa Valiliğinden flaş açıklama geldi. 

Kamyonlara yüklü çuvallar ihtiyaç sahiplerine birbir dağıtılırken, bugün Eyyübiye bir kamyonda ise insanlar deyim yerindeyse birbirini çiğneyerek patates kapma yarışına girdiler. Amatör kameralara yansıyan ve sosyal medyada paylaşılan görüntüler tepki çekerken, konuyla ilgili olarak patates dağıtımında görevli olan personeller hakkında soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Yaşanan görüntülerin üzücü olduğu ifade edildiği yazılı açıklamada şunlar denildi;

"17 Nisan 2021 günü sosyal medya mecralarında yer alan, İlçemizdeki yardım dağıtım görüntüleri üzerine bu açıklamanın yapılmasına gerek görülmüştür.

Tarım ve Orman Bakanlığının 08.04.2021 tarihli ve 396932 sayılı yazısı ile üreticilerin elindeki arz fazlası patates ve kuru soğanların Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü tarafından satın alınarak, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca ihtiyaç sahibi hanelere ücretsiz olarak dağıtılması işi kapsamında, ilçemize şimdiye kadar gelen yüzlerce ton ürün, 12.000 aileye evlerinde teslim edilerek sorunsuz bir şekilde dağıtılmıştır.

Olay günü de vakfımız personelince teslim alınan dört tır malzemenin üçü yine problemsiz bir şekilde dağıtımı gerçekleştirilmiş, kalan son tırdaki malzeme de kapıda teslim dağıtımı yapılmak üzere pikaplara yüklenirken, bir anda oluşan kalabalık nedeniyle dağıtım programı tam olarak uygulanamamış ve söz konusu istenmeyen görüntüler oluşmuştur.  

Konu ile ilgili görevli personel hakkında gerekli inceleme başlatılmış olup, gelen yardımların, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın evlerine teslimi şeklinde dağıtımı, büyük bir özen ve dikkatle devam edecektir."

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2021, 05:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142