Title of a News Article

Vali Erin'den 18 Mart mesajı...

Vali Erin'den 18 Mart mesajı...
banner206
banner279

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle bir mesaj yayınlayan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, “Dünya tarihindeki eşsiz bir savunma savaşı olan Çanakkale, aziz milletimizin düşmana karşı tek yürek olduğu büyük bir zaferin nesilden nesile aktarıldığı ruhun adıdır.” dedi.

Tarihin önemli dönüm noktalarından biri olan Çanakkale Zaferi’nin milletimiz açısından ehemmiyetinin büyük olduğunu kaydeden Vali Erin, bu zaferdeki ruhun kıyamete kadar yaşatılacağını söyledi.

Vali Erin, mesajında şunları ifade etti:
"Hürriyet ve bağımsızlığın ehemmiyetini, yanı başımızda yaşanan savaş ve işgallere baktığımızda daha iyi anladığımız günümüzde, Çanakkale ruhunun yaşatılmasının, birlik ve beraberliğimizin önemini çok daha iyi hissetmekteyiz.

Bugün dahi farklı milletlere hürriyet ve bağımsızlık yolunda ilham kaynağı olan Çanakkale ruhu, aynı coğrafyada yaşayan farklı milletlerin tek bayrak altında buluştuğu, düşman ayağını kutsal vatan toprağına bastırmama gayesiyle ortak hedefe odaklandığı bir kahramanlık destanıdır.
Mermisi bitince süngü takıp düşmanın üzerine koşarken, vatanın bağımsızlığı için canını feda etmekten çekinmeyen aziz şehitlerimizin Peygamber Efendimizin duasına mazhar olduğu Çanakkale Savaşları, iki yüz elli bin kahramanın kanlarıyla suladığı vatan toprağının mukaddesat sebebidir.

Emperyalist batı medeniyetinin Türk Milletini tarih sahnesinden silmek için tüm gücünü kullandığı Çanakkale Savaşları, manevi olarak da batılın karşısındaki bir hak mücadelesi olarak belleğimizde yer etmiştir.

18 Mart 1915, “Çanakkale Geçilmez” sözünün altın harflerle tarihe yazıldığı bir dönüm noktası olmuş, milletimizin azim ve iradesini çelikleştirmiştir.

Milletimiz açısından büyük ehemmiyeti bulunan Çanakkale Zaferi, gerek Kurtuluş Savaşında gerekse sonraki kalkışma ve hain girişimlerde yeniden canlanmıştır. Düşmana hak ettiği cevabı vermeyi şart koşan Çanakkale ruhu, aziz milletimizin sinesinde kıyamete kadar yaşatılacaktır.

Ay yıldızlı al bayrağımızın altında, farklılıklarına rağmen Türk Milleti adıyla tek yumruk olan milletimiz, tüm dünyaya örnek gösterilecek insani tutumu, düşmanlarına karşı dik ve kararlı duruşuyla hür ve bağımsız kalmaya yeminlidir.

Aziz milletimizin küllerinden yeniden doğuşu olan 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünde, başta Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bizlere bu cennet vatanı emanet eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla anıyor, Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın diyerek saygılar sunuyorum."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142