Şanlıurfa'da Berdan Mardini Çoşkusu Yaşandı

Şanlıurfa Kültür Yolu Festivali kapsamında, Arkeoloji Müzesi Meydanı’nda kurulan sahnede konser veren ünlü türkücü Berdan Mardini en sevilen şarkıları ve Şanlıurfa’ya özel hazırladığı repertuvarı ile Şanlıurfalıları coşturdu.

Şanlıurfa Kültür Yolu Festivali kapsamında gerçekleşen konserde Berdan Mardini, on binlerce Şanlıurfalıya keyifli anlar yaşattı. Mardini sahnedeki enerjisi ve türküleriyle unutulmaz bir konsere imza attı. Şanlıurfalılar Mardini’ninsöylediği şarkılarla halay çekip, dans etti.

Berdan Mardini konser öncesi yaptığı açıklamada, “Ben şu an çok heyecanlıyım, heyecanımı atmak için sahneye çıkmam lazım. Sahnede iki şarkı sonra heyecanımı atacağımı düşünüyorum. Şanlıurfa çok güzel. Bugün de Rabbim yardım etti ve yağmur yağmadı” dedi.

Göbeklitepe'de ağlamanın bedeli 69 bin TL! Göbeklitepe'de ağlamanın bedeli 69 bin TL!

Sanat, kültür ve müziğin insanları birleştirdiğini vurgulayan Mardini, “7 nota vardır, dünyada nereye giderseniz gidin 7 notayla çalamayacağınız şarkı yoktur. Dolayısıyla müzik evrenseldir ve her zaman birleştiricidir. Şanlıurfa’nın da müziği çok sevdiğini düşünüyorum. Böyle değerli bölgelerde festivallerin yapılması ülkemiz açısından çok önemli. İnşallah Kültür Yolu Festivali devam eder” ifadelerini kullandı.